איך לפצל קבצי MP4

כבר שנים שאני מפצל את סרטי הוידאו שלי כדי לדחוף כמה שיותר סרטים או סירטונים לדיסק אחד. זה התחיל עוד בתקופה של CD רגיל בגודל 700MB שניסנו לדחוף 5 פרקים של סדרה במקום 3, וזה אכן עשה הבדל גדול בכמות הדיסקים. ואז התחילה תקופת ה-DVD ששם הצלחנו לדחוף עד ל-40 פרקים כמעט על דיסק במיוחד סדרות שאפשר היה לדלג על הפתיח שלהם ועל חלק מהסיכום של הפרק הקודם.

בכל אופן "לאחרונה" הגיע אלנו פרומט חדש, פרומט ה-MP4 ואבוי לי VirtualDub לא יודע להתמודד איתו. והנה התחלתי לצבור כמויות של פרקים במחשב ומחוסר ברירה רק הוספתי כוננים נוספים או שדרגתי ישנים כדי לאגור את הפרקים.

אז היום זה נפסק, כי היום מצאתי דרך לפצל קבצי MP4. לא באותה קלות כמו VirtualDub לצערי, אבל בנתיים זה עושה את העבודה.

YAMB עמוד ראשי

אז מה צריך בשביל לפצל קבצי MP4.

קודם כל יש להוריד את התוכנות הבאות:

  1. YAMB
  2. MP4BOX

העתיקו את MP4 לתיקית העבודה של YAMB והגדירו את YAMB איפה יושב הקובץ. (מומלץ לצאת מהתוכנה ולפתוח את קובץ ההגדרות ולהסיר את הנתיב המלא לקובץ MP4BOX, ובכך לאפשר נידות של התיקיה למקרה שתרצו להשתמש בה דרך כונן USB).

חלון הגדרות

ומשם לעריכה,

נבחר את הקובץ ונקבע את  גבולות החיתוך,

נבחר את האפשרויות

ורק נשאר לאשר 🙂

פשוט קל ומהיר…

החסרונות של התוכנה הזאת בניגוד ל-VirtualDub הן התמיכה של עיבוד מקבילי של מספר קבצים, אבל זאת אולי יהיה ניתן לפתור על ידי שימוש בקובץ ה-MP4BOX ישירות משורת ההפעלה ע"י סקריפט.

חסרון שני הוא אופציית החיסור חלקים שלא קיימת כרגע בממשק או בגרעין.

 

עדכון קטן, מצאתי שאפשר להשתמש רק בתוכנה Mp4BOX ב-CMD ובשורה אחת לפצל את כל קבצי ה-MP4 בפעם אחת.

 

ועוד משהו חבר שלי הפנה את צומת לבי לתוכנה בשם Mp4Cam2AVI שמאפשרת המרה מהירה של קבצי ה-MP4 ע"י שמירה בפורמט AVI כך שבסך הכל משנים את העטיפה ואין צורך לקודד מחדש ומשם לקודד בקלות עם VirtualDub.

 


פוסטים קשורים או דומים:

    אין פוסטים דומים לקישור

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*
*