קביעת גודל קבוע לחלונות ב-Vista

windowlistהגדרות התיקיה לא עובדים בצורה גורפת בויסטה וזה יכול להיות די מעצבן להתחיל להזיז ולשנות את גודל החלונות והתיקיות כל פעם.  מצאתי בבלוג של בחור בשם Brian Scott טריק שאפשר לקבוע גודל קבוע לכל החלונות ב-Windows Vista. הטריק דורש למחוק 2 רשומות ב-Registry ולשנות את השלישית, קצת ארוך אולי אך שווה את המאמץ כדי לקבל מערכת כמו שאתם רוצים.


המלצה טובה להתחיל איתה היא שמומלץ לגבות את ה-Registry לפני שמתחילים להתעסק איתו.

Windows שומרת את הגדרות התיקיות בשני מפתחות ב-Registry שאותם אנחנו צריכים למחוק לפני שאנחנו מחילים את השינויים

שלב ראשון פתחו את Regedit

ונווטו למפתחות הבאים ומחקו אותם:

כעת התנתקו מהמערכת ואתחלו את המחשב על מנת לתת לשינויים להכנס לתוקף. אחרי שהמערכת תעלה חזרה לחצו על שולחן העבודה לחיצה ימנית וצרו תיקיה חדשה.  פתחו את התיקיה החדשה ושנו את גודלה לפי ההעדפה שלכם, אתם יכולים לשנות את העדפות התצוגה וכ”ד. סגרו את התיקיה ופתחו את Regedit שוב.

נווטו למפתח הבא:

שימו לב שכרגע ישנו רק תת-מפתח אחד בשם עם מספר, תחת המפתח הנ”ל. פתחו את המפתח הזה ואז את התת-מפתח Shell ואת התת-מפתח אחריו עם מספר GUID, כך שהמבנה יראה כמו בתמונה הבאה:

windows_vista_folder_settings

המספר וה-GUID יהיו שונים ככל הנראה מאלה שבתמונה. לחיצה ימנית על המפתח עם מספר ה-GUID ויצאו את המפתח לקובץ.

EXport-reg-key

כעת פתחו את הקובץ בעזרת Notepad, אתם אמורים לראות שורה דומה לזו:

הספרה 4 בהתאמה לתת-תיקיה שנמצאת תחת התיקיה Bags, זכרו שהיא עלולה להיות שונה. כעת שנו את הספרה 4 למילה “AllFolders” שיראה כמו בשורה הבאה:

שמרו את הקבוץ אחרי השינוי ויבאו אותו לתוך ה-Registry (פשוט ללחוץ לחיצה כפולה עליו). כעת פתחו כל תיקיה בויסטה ואתם תראו שהיא תפתח באותו גודל והגדרות תצוגה שקבעתם קודם.


Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*
*