פתרון לבעיית כפילות התגובות בבלוג אחרי שימוש ב-Disqus

לא יודע אם שמתם לב אבל היתה תקופה קצרה שהרצתי על הבלוג מערכת חדשה בשם Disqus לניהול התגובות. אחרי תקופת ריצה קצרה שמתי לב שכמות התגובות ירדה טיפה, אך רק אחרי שקיבלתי מספר מיילים מאנשים על תגובות שלהם שהם כתבו שלא מופיעים אז הבנתי שיש בעיה עם המערכת. למען האמת לא טרחתי אפילו לנסות ולברר למה נוצרה הבעיה, פשוט לא היתי מרוצה מהשרות של המוצר כך שדי מיהרתי להסיר אותו, אך לצערי שמתי לב שהתוסף הזה שיכפל את כל התגובות בבלוג. כבר התחלתי להריץ סרטים בראש איך לנקות את הבלגן ואחרי בדיקה קצרה חשבתי לבדוק את התגובות יש על ה-DB של הבלוג, לשמחתי מצאתי שכל התגובות הכפולים היה להם מזהה יחודי שבזכותו אני יכול לבודד אותם ולמחוק אותם בפעם אחת.

ניגשתי לממש הניהול של ה-DB (במקרה שלי הספק אחסון שלי מספק את phpMyAdmin) ופתחתי את הטבלה של התגובות:

 

המאפיין שמצאתי הוא שכל התגובות שבעצם עברו סינכרון עם השרות (אותם תגובות ששוכפלו ואני רוצה להסיר) מכילים בשדה comment_agent מתחילים עם הקידומת הבאה:

והרצתי את שורת ה-SQL הבאה על מנת למצוא את כל התגובות שמתחילות עם המחרוזת הנ”ל:

את הפוסט הזה אני כותב כבר לאחר מעשה כך שאין לי תמונה של הפלט להראות לכם, אבל אתם אמורים לקבל רשימה של הרשומות. למחיקה של הרשומות הריצו את הפקודה הבא:

בגדול פה כבר סימנו, כי מבחינה ויזואלית טיפלנו בבעיה, אבל יש עוד טבלה שמושפעת וזאת הטבלה wp_commentmeta.

על מנת למחוק את הרשומות, החליפו את “SELECT *” במילה DELETE.

עוד עניין צדדי שמומלץ לבצע הוא אופטימיזציה ל-DB אחרי מחיקה של רשומות. לצורך זה אתם יכולם להשתמש בתוסף WordPress Optimize.


פוסטים קשורים או דומים:

    אין פוסטים דומים לקישור

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*
*