לכידת וידאו עם EasyCap 60 תחת לינוקס

פוסט שמצאתי במגירת הטיוטה שלי שלא יצא לי לפרסם, מאז דברים די השתנו ויצאו גרסאות חדשות יותר של ההתקן. אבל אולי הפוסט יהיה שימושי למשהו.

לא ערכתי מאז.

יום אחד אמא שלי קיבלה ג'ננה לזרוק את כל המגרה של הקלטות VHS שלנו, "מי כבר רואה את הדברים האלה היום ??" היא שאלה, אבל עדיין היו שם הרבה נוסטלגיות טובות ובניהם הקלטות ישנות של ימי הולדת,  הבר מצווה של הילד  וחתונות. אז קיבלתי עלי את המשימה להמיר את כל האוסף קלטות VHS שלנו לפורמט דיגיטלי.

שלב ראשון לקנות כרטיס ללכידת וידאו, בסופו של דבר התגלגל שרכשתי מודול USB ללכידת וידאו (ודי בזול 60 ש"ח) שנקרא EasyCap 60 (בחלק מהמקומות מצאתי שהוא גם נקרא DC60). בתור התחלה הוא אפילו לא הגיע עם דרייברים ומציאת הדרייברים הייתה רק החלק הבעיתי הראשון (אני יעלה אותם לכאן לשם גיבוי על כל פנים).

בסופו של יום הצלחתי להפעיל את המודול תחת Windows אבל לא יכלתי להשבית את המחשב שלי בשביל זה, ואז חשבתי לנצל את השרת שכבר יש לי וגם ככה עובד כל היום עם 0% עומס והרבה שטח דיסק (כאן הנקודה לציין שהמודול לא תומך בדחיסה ואתם מקבלים קבצים כ-RAW AVI והגדלים מגיעים בקלות ל-30GB לקסטת VHS אחת (לא קריטי עם הנפחים של ימנו, במיוחד אם דוחסים את הסרט אחרי זה ומוחקים אותו))

ועכשיו מגיעים לשלב השני (או שלישי, תלוי איך סופרים) – הפעלת המודול תחת לינוקס. כמו כל משתמש לינוקס ממוצע, דבר ראשון שעושים כדי להפעיל חומרה שלא נתמכת ישר מהקופסה זה לשאול את Google אם הוא כבר נתקל בזה, אז חיפשתי "easycap linux" בתור התחלה.

 • easycap linux kernel – googleit
  • http://sourceforge.net/projects/easycapdc60/
  • http://easycapdc60.sourceforge.net/
  • http://kernel.org/doc/readme/drivers-staging-easycap-README
  • http://www.linuxquestions.org/questions/linux-hardware-18/easycap-742876/
   • http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=662531

בקצרה, היה פרוייקט ראשוני שכתבו מודול עבור ה-chip שעליו מבוסס המכשיר (STK1160) , אך הפרוייקט המקורי כבר לא פעיל ובמקומו צצו כמה פרוייקטים אחרים. בכמה מקומות גם מופיע שהמודול כבר נתמך בקרנלים החדשים תחת אובונטו (אבל לא היתי מוכן עוד להתקין הפצה אחרת רק בשביל לבדוק את זה). משם לפה עברתי את המסלול הבא:

ועכשיו לחלק הטכני

להתקן USB יש הפרטים הבאים:

אני השתמשתי בקוד מ-

למי שאין git ולא צריך אותו – אז פשוט יותר להוריד את הקוד –

xxx;


Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*
*